o mně

O mně

Jmenuji se Jitka Hrůzová. 
Jsem grafická designérka a expertka na branding.

Protože mě grafický design a branding fascinuje, hořím pro to celý život, rozhodla jsem se učit od těch nejlepších v Londýně a New Yorku. U světového lídra v oblasti etického brandingu Johnson Banks (University of Cambridge, UNICEF). U Doyle Partners (Rockefellerovo centrum, The New York Times), jejichž kulturně-společenský přesah si zasloužil americkou národní cenu z rukou Michelle Obama. V mezinárodně oceňovaném Magpie Studio (Cannes Lions, Red Dot). A u průkopníka v uhlíkové neutralitě uplatňované v projektech Thomas Matthews.

Pracovala jsem pro nejprestižnější značky z komerční oblasti (Fornasetti, Bottega Veneta, Paul Smith). Nicméně, protože potřebuju vidět hlubší smysl ve věcech, po roce jsem vyhořela a musela přestat.

S odstupem času pro mě byla důležitá dvě setkání. Michael Johnson mi vštípil branding. Inspiroval mě, že je to něco, co může mít pozitivní dopad na naši planetu a společnost. Motivoval mě být zodpovědným designérem. Stephen Doyle naučil vyprávět příběhy a dávat věci do neočekávaných situací a dělat je tak zapamatovatelnými.

Během studií grafického design na univerzitě v Anglii jsem měla otazníky o smysluplnosti vlastní práce. Už tehdy jsem tedy přirozeně tíhla k etickým a morálně korektním tématům. Po několikaletém hledání vlastní cesty jsem navázala spolupráci s českým i zahraničním neziskovým sektorem.

V rámci vlastní praxe jsem zjistila, že i komerční sféra se může chovat eticky a jeho hlavní motivací nemusí být zisk na úkor lidí, společnosti či planety. Proto také spolupracuji se značkami, u kterých vidím jasný společenský přínos a jejichž soubor hodnot je v souladu s mými.

Dalším vyústěním mého hledání je online projekt Grafikasana, jehož cílem je pomoci primárně ženám v brandingu a grafickém designu.

Grafický design a branding není pro mě to jediné stěžejní. Stejně tak je pro mě důležitá jóga, meditace, partner a moje fenka maltézského psíka Fíbo.
Back to Top